You are here

Робота Міжвідомчої комісії

Міжвідомча комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при  Південно-Бузькому басейновому управлінні водних ресурсів, який створений для  встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем з метою забезпечення раціонального використанням водних ресурсів річок басейну Південного Бугу, потреб населення і галузей економіки у воді з урахуванням екологічних вимог і потреб учасників  водогосподарського комплексу.

До складу міжвідомчої комісії увійшли представники Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів, Хмельницького, Черкаського, Кіровоградського, Одеського обласних управлінь водних ресурсів Держводагентства України, департаментів екології та природних ресурсів, головних управлінь Державної служби з надзвичайних ситуацій, головних управлінь Держсанепідслужб, управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, енергетичних компаній, а також фахівці підприємств і організацій, що експлуатують основні водосховища, які беруть участь у регулюванні стоку річки.

Необхідність проведення позачергового засідання Міжвідомчої комісії викликана складною водогосподарською обстановкою, яка пов’язана з низькою водністю річок, зменшенням регулюючих резервів у водосховищах басейну Південного Бугу. 

         На засідання Міжвідомчої комісії було представлено аналіз поточної водогосподарської обстановки в басейні річки Південний Буг та прогноз водності на липень-вересень. Зазначалося, що з червня спостерігається ускладнення водогосподарської обстановки по всьому басейну Південного Бугу у зв’язку із зниженням водності річок.  Спостерігається дуже низька за рівнями  і витратами води літня межень, яка може стати найнижчою за весь період спостережень. Рівні води на річках наближаються до меженних рівнів  2015 року та історичних мінімумів.

        Учасники вели жваву дискусію, задавали один одному питання, мали змогу обмінятись досвідом та узгодити різні питання відносно режимів роботи водосховищ.

       По закінченню наради були прийняті протокольні рішення відповідно прогнозу водності, поточної водогосподарської обстановки та правил експлуатації водосховищ.

       Також, звернуто увагу на необхідність економного використання наявних запасів води водосховищ в меженний період 2017 року. 

There is currently no content classified with this term.