You are here

Катеринівському водосховищу – 35 років! Вітаємо!

Submitted by elena on Чтв, 05/25/2017 - 11:55

 

«Стежки-дороги в Катеринівку ведуть

І водосховище в нас Катеринівським зовуть,

Воно красується у Веселинівськом краю,

Років життя багато я йому бажаю»

Н.І.Денисюк         

24 травня 2017 року у с. Катеринівка Веселинівського району Миколаївської області відзначений 35-річний ювілей Катеринівського водосховища з дня введення його в експлуатацію.  

Декілька слів з історії. Миколаївщина-степовий, посушливий край, поля якого потребують додаткової вологи. Катеринівське водосховище було побудоване на 2 км північніше від с.Катеринівка на балці Калістровська, що впадає в р.Березань. Будівництво здійснювало ПМК-107 тресту «Миколаївводбуд» та СПМК-123 тресту Укрспецводмонтажу за проектом Київського інституту „Укрдіпроводгосп”, розробленим у 1976 році. Водосховище введено в експлуатацію 22 травня 1982 року, заповнення розпочалось у квітні 1983 року. Заповнюється за рахунок місцевого стоку і водою з р.Південний Буг через Південно-Бузьку зрошувальну систему і з цією метою виконано будівництво каналу довжиною 12 км з пропускною здатністю 2,4 м³/сек. Призначення водосховища це зрошення, риборозведення, рекреація.

З нагоди річниці Катеринівського водосховища у с. Катеринівка відбулися урочисті заходи присвячені цій чудовій події, в яких приймали безпосередню участь начальник Міжрайонного управління водного господарства Михайло Поліщук з працівниками управління. Поліщук М.В. виступив у вступній частині заходів з привітанням присутніх та віддав пошану працівникам, які приймали участь у будівництві водосховища і оголосив їм подяки із врученням подарунків.             Поліщук М.В., який доречи також будував це водосховище, висловив сподівання, що у подальшому галузь меліорації буде плідно розвиватися. На цих заходах виступали з привітанням сільський голова Гасюк П.П., священнослужитель місцевої церкви та колишні працівники ПМК-107, зокрема Дудніченко А.Я. з розповідями про цікаві факти з історії будівництва водосховища. Відбувся концерт з видовищно – театралізованими заходами, в концерті приймав участь жіночий хор сусіднього села, співаки місцевого села, танцювальні та співочі гуртки дітей зі шкіл та дошкільних закладів. Тема співів та танців була присвячена великій значущості води, де не оминулась і тема самого Катеринівського водосховища.   

Мешканці села та гості мали змогу відвідати музей історії села і народного побуту Катеринівки, де чудову і пізнавальну екскурсію про створення Катеринівського водосховища провела завідуюча музеєм Денисюк Н.І. На початку проведення екскурсії діти-першокласники співали пісню, в якій вони вихваляли водосховище та вітали його з днем народження. 

На завершення урочистих заходів, Полішук М.В. провів гостям свята та мешканцям села оглядову екскурсію по Катеринівському водосховищу та насосній станції перекачки №7 Катеринівської зрошувальної системи.

                                     Глобіна І.М.

інженер відділу водних ресурсів Миколаївського МУВГ