You are here

Газета Маяк від 20 травня 2017 року № 20

День річки Південний Буг

      15 квітня 2009 року  у м.Вінниця відбулася координаційна нарада щодо створення Басейнової Ради Південного Бугу. На цій нараді членами Басейнової Ради було започатковано свято День Південного Бугу, призначивши його на третю суботу травня щорічно.  В цьому році День Південного Бугу припав на 20 травня.

    Всіх нас хвилює доля річок. Наче густе блакитне мереживо, вони пронизують нашу землю, збираючи воду з великої площі і несуть її до морів.

    Південний Буг – дивовижно красива річка і найбільша з поміж водних артерій, басейн якої розташований в межах України. Її довжина становить 806 км. Маленький струмочок, що витікає з болотних заростей , минувши сотні кілометрів і прийнявши води приток, перетворюється на велику ріку. Південний Буг бере свій початок на Подільській височині поблизу с.Холодець Хмельницької області та несе свої води по Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областях . На ділянці від м.Первомайськ і до смт.Олександрівка знаходяться найбільш порожисті місця. Тут води протікають по території національного парку «Бузький Гард». А від с. Мигія і до с. Богданівка на зовсім не великій ділянці, річку перегороджують п’ять великих порогів, загальна довжина яких становить 3,5 км.

         Кожна область, по якій протікає річка, готує до свята різноманітні заходи. Південно-Бузька експлуатаційна дільниця Миколаївського міжрайонного управління водного господарства також долучилась до цього свята. Проводяться екскурсії та лекції серед учнів присвячені дню річки Південний Буг, проведено конкурс на кращий малюнок, робітники дільниці разом з учнями Ковалівської ЗОШ І-ІІІ ст. розчистили джерело русло якого впадає в  Південний Буг.

     Це свято ще одна можливість привернути увагу влади, молоді, громадських організацій до проблеми річки в своєму регіоні. Адже тільки комплексний підхід дасть змогу покращити екологічну ситуацію і вирішувати проблеми  пов’язані з нашою річкою - Південний Буг.

Людмила Лоцька

гідротехнік міжрайонного управління

водного господарства ПБЕД