You are here

Газета Вперед від 25 березня 2017 № 24

ОЧИЩЕННІ СТОКИ – ЧИСТІ ВОДОЙМИ !

22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній День води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою повернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором.

Цьогорічна тематика Всесвітнього Дня води «Стічні води» присвячена скороченню обсягів скиду  неочищених стічних вод і повторному їх використанню.

У всьому світі переважна більшість каналізаційних вод з наших будинків, промисловості тече назад до природи, а в результаті маємо значне забруднення навколишнього середовища. Замість того щоб витрачати стічні води, ми повинні скоротити їх кількість і використовувати цей ресурс. У наших будинках при наявності локальних очисних фільтрів ми можемо застосовувати їх для поливу садів і присадибних ділянок, в населених пунктах -  розглядати  повторне використання очищених стічних вод для зелених насаджень, а в сільському господарстві - для зрошення.

Мета на найближчі роки  -  скорочення частки неочищених стічних вод вдвічі та збільшення оборотного водопостачання і безпечного повторного використання.

Ситуація зі стічними водами в Новому Бузі критична: каналізаційна станція не працює, очисні споруди відсутні. В 2017 році завдяки цілеспрямованій роботі райдержадміністрації, міської ради, депутатів обласної ради  є надія, що буде розпочато будівництво очисних споруд. В обласному бюджеті  на 2017 рік закладено кошти на реконструкцію системи водоочищення каналізаційних стічних вод з використанням очисних споруд типу «Biotal»  .

У рамках заходів екологічно просвітницького спрямування Південно-Бузьким басейновим управлінням водних ресурсів проводиться конкурс дитячого малюнку «Вода-джерело життя», мета якого  – розвиток в учнів бережливого ставлення до навколишнього середовища та водних багатств рідного краю, виховання у підростаючого покоління екологічної культури, шанобливого ставлення до рідної землі.

Призери конкурсу у вікових категоріях по Новобузького району будуть відзначені цінними подарунками. Запрошуємо учнів загальноосвітніх шкіл, гімназії  прийняти участь в районному конкурсу малюнку «Вода - джерело життя» .
 

Заступник начальника відділу
Новобузької дільниці групового водопроводу                       В.Д.Яремчук